Jmenuji se Simona Michl Egriová a jsem krizová interventka, frekventantka kognitivně-behaviorální terapie (KBT), pedagožka, metodička primární prevence a odbornice na zdravý životní styl, zdravotní prevenci a výživu.
Mám certifikovaný výcvik v kompletní krizové intervenci / KKI (150 hodin), který splňuje kvalifikaci pro poskytování krizové pomoci. V současné době jsem frekventantkou pětiletého certifikovaného psychoterapeutického výcviku v kognitivně - behaviorální terapii / KBT (600 hodin). Výcvik je akreditován Českou asociací pro psychoterapii (ČAP) a odpovídá standardům pro odbornou kvalifikaci psychoterapeuta v ČR dle Evropské asociace pro psychoterapii (EAP). Má práce terapeuta je individuálně supervidována pod odborným dohledem u Mgr. Aleny Holé. Během svého studia na VŠ jsem také získala certifikát z primární prevence rizikového chování.
Jako odborník působím v několika odborných společnostech, např. jsem mimořádnou členkou odborné sekce pro výuku psychologie při Českomoravské psychologické společnosti (ČMPS) pod záštitou Evropské Federace Asociací Učitelů Psychologie (EFPTA). Dále jsem mimořádnou členkou Americké psychologické asociace (APA) a řádnou členkou České asociace sester (ČAS). V Plzni jsem také součástí neformálního sdružení Terapeuti Plzeňska, kde svou práci konzultuji v rámci skupinové supervize vedenou Mudr. Michaelem Krsem.
V minulosti jsem pracovala v neziskové organizaci FOKUS České Budějovice, kde jsem se podílela na vývoji telemedicínského projektu R-ITAREPS (Recavery - Information Technology Aided Relapse Prevention Programme in Schizophrenia) jako evaluátor projektu a koordinátor stakeholderů. Cílem projektu byl vývoj mobilní aplikace, která cílila na rychlé rozpoznávání časných varovných příznaků relapsu u lidí se zkušeností se schizofrenií. Projekt byl realizován ve spolupráci s Národním ústavem duševního zdraví (NUDZ) pod odborným dohledem MUDr. Filipem Španielem, Ph.D.
Dále jsem spolupracovala např. s oddělením neuroinformatiky na NTIS ZČU jako metodik laboratorní zátěžové fyziologie a analýzy. Své pracovní zkušenosti jsem nabila také ve školství jako pedagožka a vychovatelka. V oblasti vzdělávání se věnuji poradenství pro rodiče dětí se specifickými poruchami učení. Téměř 10 let spolupracuji s výtvarnou umělkyní PhDr. Alenou Kupčíkovou, která propojením vědy a umění založila organizaci pro podporu dětí s dyslexií. Jako odborný specialista se každoročně účastním Dne dyslexie, který pořádá tato organizace.
Od roku 2017 působím v Bílém kruhu bezpečí (BKB) v Českých Budějovicích a v Plzni, jako psychosociální poradce pro oběti trestních činů, kde rovněž pracuji pod odbornou týmovou supervizí u Mgr. Jana Knetla. Jako krizový intervent se specializuji zejména na práce s obětmi domácího násilí. Kromě své soukromé praxe pracuji také v Centru duševní rehabilitace v Berouně (CDR), jako terapeut v denním stacionáři pro dorost od 15 do 18 let a na terapeutickém oddělení pro pacienty s úzkostně depresivní poruchou.
V oblasti terapie můj pohled na léčbu duševních poruch vychází z přístupu "evidence-based medicine" (medicína založená na důkazech). O tento přístup se opírá kognitivně-behaviorální terapie (KBT), které se v současné době věnuji, a ve které se specializuji především na léčbu ADHD dospělých. Dále také vycházím z poznatků "lifestyle medicine" (medicína založení na životním stylu), která vnímá životní styl jako klíčový faktor ovlivňující duševní a tělesné zdraví. Tyto poznatky využívám v kognitivně-behaviorálním přístupu k terapii životního stylu (strava, pohyb, spánek, stres, vztahy).
Dále se dlouhodobě zajímám o neuropsychologii, epigenetiku a studuji poznatky z oblasti telemedicíny a neuroinformatiky pro využití léčby v psychoterapii. Pro svou práci s klientem se neustále vzdělávám v podobě celoživotního vzdělávání v Čechách i v zahraničí.
2018 – 2023 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích, Pedagogická fakulta, Mgr., obor Učitelství psychologie a výchovy ke zdraví
2017 – 2019 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích, Pedagogická fakulta, Mgr., obor Vychovatelství se zaměřením na výchovu ke zdraví
2016 – 2017 Západočeská univerzita v Plzni, Fakulta pedagogická, Bc., obor Psychologie se zaměřením na vzdělávání
2013 – 2016 Západočeská univerzita v Plzni, Fakulta pedagogická, Bc., obor Specializace v pedagogice - Výchova ke zdraví
2009 – 2013 Střední zdravotnická škola a VOŠ zdravotnická v Plzni, obor Zdravotnický asistent (Praktická sestra), se státní maturitou
2024/dosud Centrum duševní rehabilitace Beroun (CDR), Terapeut
2020/dosud Soukromá poradenská praxe, Krizový poradce
2019/dosud Bílý kruh bezpečí v Plzni, Psychosociální poradce
2017/dosud Bílý kruh bezpečí v Českých Budějovicích, Psychosociální poradce
2017/2019 FOKUS České Budějovice, Koordinátor stakeholderů a evaluátor telemedicínského projektu R-ITAREPS (Recovery - Information
Technology Aided Relapse Prevention Programme in Schizophrenia)
2016/2017 NTIS ZČU / oddělení neuroinformatiky, Metodik laboratorní zátěžové fyziologie a analýzy
2014/2017 Katedra psychologie FPE ZČU, Pomocná vědecká síla
2016/dosud Organizace PhDr. Aleny Kupčíkové pro podporu dětí s dyslexií, Odborný specialista
2020/2023 Střední zdravotnická škola a VOŠ v Plzni, Učitel psychologie, učitel výchovy ke zdraví
2018/2019 Lektorská činnost v oblasti zdravého životního stylu, zdravotní prevence a výživy
2016/2017 IFMSA při Lékařské fakultě v Plzni, Lektor programu Sexuální výchova
2014/2016 Střední sportovní a podnikatelská škola v Plzni, Lektor interaktivního psychosociálního výcviku
2011/2013 FN Lochotín, FN Bory, Privamed, Kojenecký ústav s DD, Praktická sestra
2024 Frekventantka psychoterapeutického výcviku v kognitivně-behaviorální terapii (600h), Odyssea, rok ukončení 2027
2024 Práce s impulzivním chováním a ADHD (8h), NAUTIS
2024 Transgenerační přenos domácího násilí (2h), BKB
2024 Vztahová obsedantně-kompulzivní porucha (3h), Odyssea
2023 Minimum z psychiatrie pro pracovníky v pomáhajících profesích (20h), Fokus Praha
2023 Práce s klientem s duální diagnozou (16h), Fokus Praha
2023 Úvod do komunikace s lidmi s psychotickým onemocněním (8h), Fokus Praha
2023 Psychohygiena pro pedagogy (6h), Ledovec Plzeň
2021 Zdravotník zotavovacích akcí (40h), ČČK Plzeň
2020 Práce s osobou traumatizovanou v důsledku domácího násilí (8h), BKB
2020 Kompletní krizová intervence (150h), Déčko Liberec z.s.
2019 Psychoedukace u schizofrenie, práce s psychotickým pacientem (16h), 3. LF UK
2018 Pracovník v sociálních službách (150h), Seduca
2017 Interní výcvik Bílého kruhu bezpečí pro odborné poradce (právní minimum, krizová intervence, domácí násilí, stalking (32h), BKB
2016 Psychologie prevence rizikového chování na ZŠ a SŠ, ZČU
Ad.
Müller, M., & Egriová, S. (2019). R-ITAREPS: Komplexní program podpory prevence relapsu schizofrenie. Závěrečná evaluační zpráva.
Müller, M., & Egriová, S. (2018, 15. listopad). R-ITAREPS: Komplexní program podpory prevence relapsu schizofrenie [Příspěvek na odborné konferenci]. 35. Konference sociální psychiatrie, Loučná nad Desnou.
Müller, M., & Egriová, S. (2019, 16. leden). R-ITAREPS: Komplexní program podpory prevence relapsu schizofrenie [Příspěvek na odborné konferenci]. 61. česko-slovenská psychofarmakologická konference, Jeseník.
Müller, M., & Egriová, S. (2019, 12. červen). R-ITAREPS: Komplexní program podpory prevence relapsu schizofrenie [Příspěvek na odborné konferenci]. 18. Celostátní konference biologické psychiatrie, Luhačovice.
2019 Český rozhlas Vltava, ArtCafe, Jonáš Kucharský
2017 Mladá fronta dnes, Lucie Sýkorová
2015 Mladá fronta dnes, Lucie Sýkorová
Mgr. et Mgr. Simona Michl Egriová
Krizová pomoc a poradenství